Üldinfo

Tugikeskus on loodud, et tagada süsteemne tugi ja nõustamine õpilastele, õpetajatele ning lapsevanematele.

Tugikeskus lähtub oma tegevuses motost „Eduelamus igale õppijale“. Selleks püütakse teha erinevate osapooltega (lapsevanem, laps, õpetaja) tõhusat meeskonnatööd, kus suudetakse probleeme teadvustada ja ollakse valmis konstruktiivselt positiivseid lahendusi otsima.

Tugikeskuse spetsialistid:

Tugikeskuse juht/ HEV koordineerija organiseerib tugispetsialistide koostööd.

Koolipsühholoog toetab õpilasi nende vaimse tervise, emotsionaalse heaolu ja õppimisega seotud probleemide lahendamisel. Ta aitab tuvastada ja mõista õpilaste vajadusi, tegeleb nende muredega, juhendab toimetulekus erinevate emotsionaalsete ja sotsiaalsete väljakutsetega.

Sotsiaalpedagoog toetab ja arendab õpilase suhtlemis- ja sotsiaalseid oskusi ning tuvastab tegurid, mis takistavad õppetöös osalemist.

Eripedagoog selgitab välja õpilase arengu- ja õpioskuste taseme. Arendab õpilase taju, mälu, tähelepanu, mõtlemist ja õpioskusi.

Logopeed hindab kõne erinevaid külgi (sõnavara, hääldust, eneseväljendusoskust, grammatikat, kõnemõistmist, suhtlusoskusi ning spetsiifilisi probleeme 

Abi- ja asendusõpetaja toetab õpilasi õppetundides nii individuaalselt kui ka suuremale grupile suunatult. Samuti asendab puuduvaid õpetajaid õppetundides.

Karjäärinõustaja toetab õpilasi karjääriplaneerimisel, aidates neil suurendada teadlikkust iseendast, haridus- ja tööturuvõimalustest, püstitada eesmärke ning kavandada tegevust nende saavutamiseks. Üldjuhul toimub nõustamine individuaalvestlusena, kuid sageli töötatakse ka rühmadena.

Õpirühma õpetaja on eripedagoogilise lisakoolituse läbinud klassi- või aineõpetaja, kes viib läbi eesti keele, matemaatika, vene keele või inglise keele õpirühma tunde.

Füsioterapeut tegeleb õpilaste liigutuste funktsiooni hindamise ja taastamisega.